وبلاگ

همه چیز درمورد تفاوت دوربین مداربسته برای محیط باز و بسته

تفاوت دوربین مداربسته برای محیط باز وبسته چیست؟ | visun.ir

آقای هاشمی که راضی به خرید دوربین مداربسته شده بود، درب فروشگاه را باز کرد، نگاهی به فروشنده انداخت و گفت: سلام، یه دوربین مداربسته‌ی خوب می‌خوام. فروشنده لبخندی زد و گفت:«البته! برای فضای باز می‌خواهید یا بسته؟ با این سوال، امین ناگهان سوال بی جواب مادرش یادش آمد و پرسید:«تفاوت دوربین مداربسته برای محیط باز و بسته چیست؟» فروشنده پاسخ داد:« ما دو نوع دوربین دام و بولت داریم که هر کدوم یه کاربردی دارند.»

آقای هاشمی که مشغول نگاه کردن محصولات داخل مغازه بود، نگاهش را به فروشنده دوخت و گفت:« منزل ما ویلایی هست، متراژ حیاطمون هم بزرگه، اگر بخواهیم هم فضای داخل و هم بیرون رو مجهز کنیم چه کاری باید انجام بدیم؟» فروشنده اشاره‌ای به محصولات دوربین مداربسته کرد و پاسخ داد: در وهله‌ی اول من بهتون خرید پکیج دوریبن مداربسته تحت شبکه رو پیشنهاد می‌کنم، ولی خب الان این سوال رو هم براتون توضیح میدم چون سوال خیلی از مشتریان ماست.»

دوربین مداربسته برای محیط باز | visun.ir

دوربین مداربسته مناسب فضای باز و بسته چه تفاوتی دارند؟

صدایش را صاف کرد و ادامه داد:« دوربین‌های مداربسته باز و یا محیط بسته باید حتما یک سری ویژگی‌ها رو داشته باشند، مثلا برای حیاط حتما باید دوربین استجکام خوبی داشته باشه، اما برای فضای بسته که دوربین در معرض باد و باران نیست می‌تونید از دوربین‌هایی با مقاومت کمتر هم استفاده کنید.

دوربین مداربسته مناسب فضای باز

همونطور که گفتم دوربین مداربسته مناسب فضای باز باید استحکام بالایی داشته باشه، ما معمولا برای فضای باز دوربین‌های بولت رو به دلیل استوانه‌ای شکل بودن پیشنهاد می‌دیم. به دلیل اینکه به دیوار نصب میشه و شکل ظاهریش که باعث میبشه قطرات باران کمتر به لنز برخورد می‌کنند. البته این رو هم بدونید که دوربین‌های مداربسته‌ای که برای فضای باز استفاده می‌شوند اغلب از جنس فلز هستند و مقاومت بیشتری در برابر ضربه دارند.

دوربین مداربسته مناسب فضای بسته

اگر قصد خرید دوربین مداربسته مناسب منزل برای فضاهای بسته مثل محیط لابی و نظیر اون رو دارید که چندان در معرض رطوبت نیستند ما پیشنهاد می‌کنیم از دوربین دام استفاده بشه، این دوربین‌ها هم گرد هستند و اغلب زیر سقف نصب میشن، البته این مدل دوربین‌ها هم اغلب دارای استاندارد IP66 هستن و در مقابل رطوبت مقاومت بسیار خوبی دارند.» امین که از علاقه‌ی شدید آقا و خانم هاشمی به گل و گیاه مطلع بود گفت:« من پدرم به گل و گیاه خیلی علاقه دارند، آیا این مورد مشکلی به وجود نمیاره؟» فروشنده سرش را به نشانه‌ی تایید نشان داد و گفت:«یک سری موارد حتما باید در نصب دوربین مداربسته در نظر گرفته بشوند.

نکات نصب دوربین مداربسته برای فضای باز | visun.ir

نکات نصب دوربین مداربسته برای فضای باز

یکی از مواردی که توی نصب دوربین مداربسته برای فضای بسیار مهمه، عدم وجود اجسام مزاحم مانند شاخ و برگ درختان هست به دلیل اینکه مانع دید درست دوربین مداربسته می‌شوند البته موارد دیگری هم هست:

  • مثلا باید نقاط کور را به خوبی پوشش بده، البته این موضوع فقط برای فضاهای بیرونی نیست بلکه در تجهیز محیط داخل به سیستم نظارتی نیز باید بهش توجه بشه.
  • اغلب دوربین‌های مداربسته در مقابل عوامل طبیعی مقاوم‌اند اما بهتره که در زیر یک سقف نصب بشن تا در معرض باران و گرد و غبار نباشند.
  • دید در شب نیز یکی از موارد مهم هم برای فضای بازه هم برای فضای بسته، چون اغلب سرقت‌ها در زمان شب و توی تاریکی اتفاق می‌افته.

دوربین مداربسته محیط باز وبسته چیست؟ | visun.ir

و در آخر

آقای هاشمی از فروشنده برای توضیح تفاوت دوربین مداربسته برای محیط باز و بسته تشکر کرد، سپس لبخندی مرموزانه زد و گفت:« یه دوربین مداربسته میخوام برای اتاق پسرم، کودوم دوربین...» امین بین حرف آقای هاشمی پرید و با ناراحتی گفت:«لا اله الا لله! اولا این کار غیر اخلاقیه، بعد هم مگه من بچم ؟!» آقای هاشمی دستی توی موهاش کشید و انگشت اشاره اش را به سمت امین گرفت و گفت:«ببین پسرجون تو اگه ۱۰۰ سالتم بشه هنوز برا من همون امین کوچولویی.»

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *