وبلاگ

تاثیر خانه هوشمند در زندگی سالمندان

تاثیر خانه هوشمند در زندگی سالمندان | visun.ir

آقای هاشمی با ناراحتی به خانوم جون که با پای شکسته روی تخت بیمارستان خوابیده بود نگاهی کرد و با صدایی آرام به خانم هاشمی گفت:« ای کاش به حرف‌های دکتر توی برنامه تلویزیونی توجه می‌کردم.» خانم هاشمی اخمانش را در هم کشید و با عصبانیت گفت:« حالا تاثیر هوشمند سازی منزل در زندگی سالمندان رو فهمیدی!؟ اگه همون دیروز اینو جدی گرفته بود الان پای خانوم جون به خاطر کنار کشیدن یه پرده اینطوری نمی‌شد.»

آقای هاشمی که می‌دانست حق با خانم هاشمی است با خجالت سرش را پایین انداخت و از اتاق بیرون رفت، روی صندلی نشسته بود که دکتر را دید، سریع از جایش برخاست و به سمت دکتر رفت. سلامی کرد و گفت:«پای مادرم کی خوب میشه؟» دکتر لبخندی زد و گفت:«نگران نباشید، مادرتون تنها زندگی می‌کنند؟»آقای هاشمی سرش را به نشانه مثبت تکان داد. دکتر ادامه داد:« پس باید فکری برای راحتیشون بکنید، مثلا می‌تونید منزلشون رو مجهز به تجهیزات کنترل از راه دور ریموتی کنید.»

آقای هاشمی نگاهی به دکتر کرد و گفت:« یعنی چه؟ این وسایل چه مزایایی داره؟!» دکتر نگاهی به اطراف کرد و پاسخ داد:«ایستاده که نمیشه بگم، بیایید روی این صندلی‌ها بنشینید تا مفصل براتون توضیح بدم.» آقای هاشمی و دکتر روی صندلی نشستند، دکتر صدایش را صاف کرد و گفت:«من این پیشنهاد رو به تمامی افرادی که مثل شما هستند میدم و متاسفانه هنوز خیلی از افراد تاثیر تجهیزات هوشمند در زندگی سالمندان رو نمیدونند.»

مزایای هوشمندسازی منزل برای سالمندان

مزایای هوشمندسازی منزل برای سالمندان | VISUN.IR

آقای هاشمی با ناراحتی سرش را پایین گرفت و گفت:« اتفاقا دیروز یکی از برنامه‌های تلویزیون در این مورد صحبت کرد.» دکتر نفس عمیقی کشید و گفت:« امان از بیخیالی‌ آقای هاشمی! ببینید تاثیر تجهیزات هوشمند در زندگی سالمندان بی شمار هست، اما چندتا از مهمتریناش اینه که:

  • باعث راحتی سالمندان میشه! یعنی اونا بدون اینکه نیاز داشته باشن به سختی از روی مبل یا تخت برای کارهایی مثل روشن کردن چراغ و یا باز و بسته کردن پرده‌ی منزل بلند شوند، با یه ریموت می‌تونند تجهیزات برقی منزلشون رو کنترل کنند.
  • خطر آسیب کاهش پیدا میکنه، چرا؟ چون نیازی به بلند شدن از جایشان ندارند و به راحتی می‌تونند با فشردن یک دکمه محیط زندگیشون رو اداره کنند.
  • مهم‌تر از همه افزایش اعتماد به نفس در این عزیزان هست، وقتی اونها بتونند به صورت مستقل امور زندگیشون رو اداره کنند اعتماد به نفسشون افزایش پیدا میکنه.
  • و مزیت آخر هم کاهش استرس در این عزیزان هست، بسیاری از کارهای ساده برای این عزیزان سخت هست و به همین علت برای انجامش استرس دارند که تجهیز منزل به هوشمند ساز، استرس این عزیزان رو تا حد زیادی کاهش میده.

آقای هاشمی گفت:

چه تجهیزاتی را باید برای سالمندان هوشمند کرد؟

چه تجهیزاتی را باید برای سالمندان هوشمند کرد؟ | visun.ir

دکتر پاسخ داد: «تقریباً تمام تجهیزات برقی برای سالمندان باید هوشمند شوند؛ از پرده‌ی منزل گرفته تا در ورودی. به عنوان مثال، وسایل سرمایشی و گرمایشی دارای ریموت به این عزیزان کمک می‌کنند تا بدون نیاز به تنظیم دستی، فقط با یک کنترل بتوانند دمای دستگاه را تغییر بدهند و یا دستگاه را خاموش و یا روشن کنند.

همچنین با استفاده از موتورهای پرده برقی انیکسو، می‌تونند بدون نیاز به بلند شدن و کشیدن پرده با استفاده از کرکره، تنها با فشردن یک دکمه وضعیت پرده را به حالت دلخواهشون درآورند.»

محصول پیشنهادی

موتور پرده برقی انیکسو | visun.ir

موتور پرده برقی nx60

این محصول فوق کاربردی، ایرانی بوده و دارای اپلیکیشن کاربر پسند است، همچنین نحوه نصب آن بسیار آسان است و نصب تخصصی نیاز دارد، بریا نصب این قطعه کافیست آن را در کنار پرده نصب کرده و نخ‌های کرکره را به آن متصل کنید. 

 

کلام آخر

سپس از سرجایش بلند شد و ادامه داد:« امیدوارم که تاثیر هوشمندسازی منازل برای سالمندان رو براتون به خوبی توضیح داده باشم، لطفا این کار رو جدی بگیرید و سریعا منزل مادرتون رو هوشمند کنید.» آقای هاشمی پس از خداحافظی از دکتر، گوشی همراهش را در آورد و در اینترنت سرچ زد، سایت ویسان را باز کرد و مشغول مشاهده‌ی محصولات شد، با خود گفت: «چه قیمت‌های خوبی!» سس خرید کرد و با خوشحالی به سمت اتاقی که مادرش در آن بستری بود رفت، در را باز کرد و با خوشحالی گفت:«خانوم‌جون چند روز دیگه برای انجام کارهات دیگه نیازی نیست از سرجات بلندشی و همه چیز رو میتونی با یک دکمه کنترل کنی.»

خرید تجهیزات هوشمندساز برای منزل سالمندان | VISUN.IR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *