وبلاگ

هنوز ۹۰ درصد از مزایای دزدگیر اماکن بی خبرند!!!

مزایای دزدگیر اماکن چیست؟ | VISUN.IR

عباس آقا، آقای هاشمی و امین با صدای تلفن همراه عباس آقا از خواب پریدند، ناگهان عباس آقا فریاد کشید: «دزد! دزد!»، آقای هاشمی و امین ناگهان با هم گفتند: «کجا دزد اومده؟!» عباس آقا نفس‌نفس‌زنان پاسخ داد: «بلندشید بریم تا براتون توی راه مزایای دزدگیر اماکن رو توضیح بدم.»

آقای هاشمی که ذهنش درگیر این مسئله شده بود که عباس آقا چگونه از وجود دزد باخبر شده، پرسید: «عباس جان، چطور فهمیدی دزد آمده؟ کی به تو خبر داد؟ دزدگیر اماکن چیه؟» عباس آقا صدایش را صاف کرد و پاسخ داد: «دزدگیر اماکن وسیله‌ای هست که مثل یک نگهبان مراقب منزل، محل کار، باغ و یا ویلای ماست. بهت توصیه می‌کنم حتماً به فکر نصب سیستم امنیتی برای باغ باش؛ چون به‌هرحال اینجا کسی نیست.»

امین که کنار در روی صندلی عقب نشسته بود، وسط نشست و گفت: «این که وجود سارق رو به شما اطلاع میده خیلی خوبه! عباس آقا میشه بیشتر برامون توضیح بدید؟» عباس آقا از توی آینه نگاهی به امین کرد و گفت: من‌بعد از نصب این سیستم حفاظتی راحت شدم؛ چون محاسن بزرگی داره.

مزایای دزدگیر اماکن | VISUN.IR

مزایای دزدگیر اماکن چیست؟

با نصب دزدگیر اماکن مثل اینه که یک نگهبان ۲۴ ساعته برای محیطت استخدام کنی،  یکی از محاسن بزرگ این دستگاه پیشگیری از سرقته چون از طریق پیامک و یا تماس، حادثه سرقت را اطلاع میده، علاوه بر اون با صدای آژیر همسایگان رو باخبر می کنه. البته این دستگاه مزایای دیگه‌ای هم داره:

از آتش‌سوزی جلوگیری می کنه!

ما در زمان نصب دزدگیر اماکن سنسور دود و آتش مستر هم نصب کردیم. این دستگاه هنگام تشخیص دود به دزدگیر اماکن سیگنال ارسال می کنه و دزدگیر اماکن با ارسال سیگنال، به تلفن‌کننده و آژیر دستور اطلاع‌رسانی رو میده.

جلوگیری از آتش سوزی با سنسور دود | VISUN.IR

آقای هاشمی لحظه‌ای در فکر فرو رفت و منزلش را تصور کرد که جلوی چشمانش در حال سوختن است، ناگهان سرش را تکان داد و خدا نکندی زیر لب گفت و سپس توجهش را به عباس آقا که مشغول صحبت بود جلب کرد.

آرامش ذهنی ایجاد می کنه!

دیروز توی گوگل خوندم که باتوجه ‌به افزایش قیمت لوازم منزل، آمار سرقت ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده و به همین دلیل نصب دزدگیر اماکن ضروریه! من بعد از نصب این سیستم حفاظتی توی خونم، با خیال راحت هم به کارهای روزمره‌ام می‌رسم و هم مسافرت میرم.

امکان کنترل از راه دور رو فراهم می کنه!

دزدگیرهای امروزی بیشترشون دارای اپلیکیشن‌ هستند که می تونی از هر کجای دنیا با گوشی‌ات روی خونت کنترل داشته باشی. و اگر در کنارش دوربین مداربسته مناسب منزل نصب شه، هر وقت که بخوای می تونی متوجه شی دور و بر خونه چه خبره و حتی اگه خطری پیش بیاد، سریع خبردار میشی.

خانه یا محل کار تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد!

در برخی از شرکت‌های بیمه، نصب دزدگیر به‌عنوان یکی از شروط اصلی برای بیمه‌کردن خانه یا محل کار محسوب میشه. توی برخی دیگر هم تخفیفات ویژه‌ای را برای محیط‌هایی که مجهز به سیستم‌های امنیتی هستند در نظر گرفته‌اند که هم به افزایش امنیت ملک کمک می کنه هم اینکه موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های بیمه می شه.

آقای هاشمی که خیال می‌کرد صدای آژیر ممکنه باعث شکایت همسایه‌ها باشه پرسید: «آیا توی این چند وقته مشکل برات پیش اومده؟» آقای هاشمی سرش را به نشانه منفی تکان داد و گفت: نه هیچ مشکلی برام پیش نیومده، از چند تا فروشگاه که پرسیدم گفتن معایبی داره ولی وقتی سپردمش به ویسان، طوری طراحی‌اش کردن که تا الان هیچ مشکلی برام پیش نیومده. اما بذار تا بهت بگم اگر غیراصولی طراحی بشه چه مشکلاتی پیش میاد

معایب دزدگیر اماکن در صورت طراحی غیراصولی

روی دزدگیر اماکن بایستی یک سری حسگر و لوازم جانبی نصب بشه که در صورت نصب نادرست ممکنه باعث آزار همسایه‌ها باشه، یا اینکه وقت و بی‌وقت بهت زنگ بزنه یا پیامک بده و مزاحمت باشه، یکی از معایب دزدگیر اماکن در صورت طراحی غیراصولی بلافاصله بعد از حرکت مشکوک شروع به آژیر کشیدن می کنه که این مشکل توی دزدگیرهای اماکن انیکسو مدل nx80 با قابلیت پیش هشدار برطرف شده.

خرید دزدگیر اماکن از ویسان | VISUN.IR

کلام آخر

آقای هاشمی با تعجب گفت: «چه تجهیزاتی اومده! زمان‌های قدیم حفاظ آهنی دور خونه می‌زدیم فکر می‌کردیم خونمون خیلی امنه.» امین گفت: «الان دیگه با این پیشرفت این روش‌ها جواب نمیده!» سپس با دیدن جمعیتی که دور خونه‌ی عباس آقا جمع شده بودند ادامه داد: «اوووووووو، بابا ببین، دمش گرم! عجب وسیله خوبیه!» عباس آقا خندید و گفت: «اینم یکی از مزایای دزدگیر اماکن، پیاده شید تا من حساب این دزد نامرد رو برسم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *